Hizmet Ve Kullanım Sözleşmesi
Buradasınız: Anasayfa / Hizmet Ve Kullanım Sözleşmesi
Hizmet Ve Kullanım Sözleşmesi

GENEL SÖZLEŞME BİLGİLENDİRMESİ

Bu sözleşme ile Creanew.com.tr adresli internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan Creanew.com.tr ile Müşteri, sitenin ve bu site üzerinden satın alınabilen hizmetlerin kullanımı ile ilgili aşağıda belirtilen madde ve koşulları kabul etmiş sayılacaktır. Müşteri, Creanew.com.tr'de sunulan hizmeti alması ile birlikte bu sözleşmeye imza atmış sayılır. Creanew.com.tr, Müşterinin siparişini kabul etmekle bu sözleşmeye imza atmış sayılır.

Creanew.com.tr erişiminizden veya kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Creanew.com.tr'ye erişmekle, kullanmakla veya siteye üye olarak aşağıda belirtilen şartları ve hükümlülükleri kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, Creanew.com.tr'ye erişmeyebilir veya kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal sonlandırmalısınız. 

İŞ BU SÖZLEŞME WWW.CREANEW.COM.TR ÜZERİNDE SÜREKLİ ERİŞEBİLİR OLUP, İLANEN YAYINLANMAKTADIR. CREANEW HİZMETLERİNİ SATIN ALAN VEYA KİRAYALAN HERKES, ÖNCEDEN BU SÖZLEŞMEYİ OKUMUŞ, ANLAMIŞ VE KABUL ETMİŞ SAYILIR.

"CREANEW" bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin www.creanew.com.tr adlı siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla hizmet kullanımı öncesinde periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden kullanımınız değiştirilmiş sözleşmesi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

"CREANEW" web sitesi içeriğinde bulunan yazılım, fotoğraf, video ve diğer görsel materyallerin izin alınmadan, herhangi bir amaçla, herhangi bir yöntemle kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması,işlenmesi veya diğer herhangi bir şekilde kullanılması Fİkir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümleri kapsamında suç teşkil etmekte olup, bu tür eylemleri işleyenler hakkında cezai takibatlar yapılacağı ve tazminat davaları açılacağı, fikri ve sınai emeğin korunması için gereken tedbirlerin alınacağı ve tüm hukuki yollara başvurulacağı önemle tarafınıza duyurulur. 

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1:  SATICIYA AİT BİLGİLER (Sözleşme içerisinde CREANEW olarak yer alacaktır.);

Unvanı : CREANEW Dijital Reklam ve Yazılım Ajansı

Telefon : 0545 310 9090

Adresi : Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Caddesi No: 17/503 Bahçelievler/İstanbul

E-posta Adresi : iletisim@creanew.com.tr

 

1.2:  TÜKETİCİ BİLGİLERİ (Sözleşme içerisinde "ALICI" olarak yer alacaktır.);

www.creanew.com.tr sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad/T.C. Kimlik No, Adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Adı Soyadı / Unvanı  : .....................

T.C. No / Vergi No : .....................

Telefon : .....................

Adresi : .....................

E-posta Adresi :.....................

 

1.3: FATURA TESLİM : Aksi yönde bir talep tarafımıza iletilmedikçe fatura, sipariş teslimatı sırasında verilen bilgiler Alıcıya teslim edilecektir.

1.4: HİZMETLER : www.creanew.com.tr adresli internet sitesi üzerinde sunulan,satılan ve sağlanan servisler ve hizmetlerin tümünü ifade eder.

 

MADDE 2 - KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.creanew.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini (e-ticaret) yaptığı aşağıdaki nitelikleri ve satış ücretin belirtilen ürünün satışı ve teslimin ile ilgili olarak, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile 06.03.2011 günlü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

2.1: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olurken beyan edilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşterinin / alıcının bu bilgileri eksiksiz, hatasız ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

2.2: Alıcı, satıcının isim, unvan, adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa sunulan hizmetin temal nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme yöntemleri, teslimat koşulları ve masrafları vb. satışa konu hizmetler ile ilgili tüm ön bilgilerve "cayma" hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamları vb. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında hizmet/ürün siparişi verdiğini işbu sözleşme hükümlerinde kabul ve beyan eder.

 

MADDE 3 - ÜRÜN / HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1: www.creanew.com.tr sitesinde sergilenen satın alınmak istenen ürünün tüm özellikleri ve çeşitli açılardan çekilmiş resimleri internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün/hizmetin aktif olup olmadığını, satışının devam edip etmediğini internet sitemizden inceyelebilirsiniz. Satıştan kaldırılan ürünlerin/hizmetlerin tekrar aktif olup olmayacağına CREANEW inisiyatifindedir.

3.2: Satın almak istediğiniz ürünün fiyatını internet sitemizden görebilirsiniz. Listelenen ve ilan edilen satış fiyatlarına %18 KDV oranı dahildir. Alıcı tarafından satın alınmak istenen, sözleşme konusu hizmet/ürünün vergiler dahil satış fiyatı internet sitesinde ve sipariş formunda yer almaktadır.

3.3:  TESLİMAT ŞEKLİ

Alıcı, www.creanew.com.tr üzerinden, sözleşme konusu hizmet/ürünün özelliklerini, KDV dahil satış fiyatını, ödeme yöntemlerini ve teslim koşullarını okuyup, kabul ettiğini, elektronik ortamda bu hususları teyip ettiğini beyan ve kabul eder. İşbu önbilgilendirme formunun elektronik ortamda teyit edilmesi, ilgili Yönetmelik düzenlemeleri uyarınca, mesafeli sözleşmenin kurulmasından önce Alıcının, Satıcı tarafından bilgilendirmesi gereken akdetmeyi istediğini beyan ve kabul eder.

  • www.creanew.com.tr sitesinde satılan ürünler elektronik ortamda kullanılan Medya Dosyası ve Yazılım programlama dosyalarıdır. Teslimat şekli Alıcı'nın, ürünün bedelini ödedikten sonra satın aldığınız paket tarafımızdan kurularak demoda (örnek gösterilen site) gördüğünüz şekilde teslim edilmektedir. Yazılım dosyaları ve kodlamaları direk olarak müşteriye teslim edilmez. 
  • Yazılım ürünü satın almanız durumunda yazılımın kendisine ve haklarınsa sahip olmazsınız. Sadece satın almış olduğunuz yazılımın demo(örnek gösterilen site) gibi domaininize kurulumu gerçekleştirilir ve kullanımını sağlarsınız.

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER 

4.1: Alıcı, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel özellikleri, KDV dahil satış fiyatı ve ödeme yöntemleri ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyarak bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2: Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.creanew.com.tr sorumlu tutulamaz.

4.3: Creanew söz konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen ürünü göründüğü gibi (demo) teslim edilmesinden sorumludur.

4.4: Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nushasının CREANEW'e ulaştırılmış olması veya bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme yöntemi ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, CREANEW ürünün teslim yükümlüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.5: Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde  yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini firmaması ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün ücretini 3 gün içinde CREANEW'e gönderilmesi zorunludur.

4.6: Yazılım kaynaklı tüm sorunlara ücretsiz destek sağlanmaktadır. 

4.7: Web yazılımlarımız domaine/alan adına lisanslı olarak verilmektedir, her bir domain için yeni yazılım satın almanız gerekmetedir. Sipariş verilen web yazılımı siparişte belirtilen domaine lisanslanır. Kurulum işlemi yapıldıktan sonra cayma, domain değiştirme hakkı bulunmamaktadır. 

4.8: Müşteri www.creanew.com.tr sitesinde bulunan hazır site ve diğer hizmetleri satın aldığı taktirde site içeriğini Müşteri dolduracağı için site içeriğinden Müşteri sorumludur. www.creanew.com.tr herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

  • Site kurulumun ardından içerik hizmeti desteği alınması durumunda site içeriğine girilecek tüm bilgi ve dökümanlar site sahibinin onayı doğrultusunda ekleneceği için içeriğinden Müşteri sorumludur. Sözleşme konusu ürün / ürünler otuz (30) günlük yasal süreyi aşmaksızın, Alıcıya veya Alıcı tarafından bildirilen teslimat adresindeki kişi yada tüzel kişiliğe, internet sitesinde belirtilen süre içerisinde teslim edilir.

4.9: www.creanew.com.tr hazır sitenin yedekleme işlemi ve dosyaların güvenliğini bir (1) sene boyunca hizmet detayında belirtildiği hibi yapmak zorundadır. bir (1) sene süresi geçen web paketlerinde yıllık bakım ücreti alınarak destek verilmektedir. 

  • Web sitesi kurulumu gerçekleştikten sonra MÜŞTERİ, sitenin içeriğinin yönetimini, hosting ve domain vb. hizmetlerinin yönetimini farklı bir firma tarafından üstlenilmesi durumunda CREANEW'in herhangi bir yasal yükümlüğü kalmamakla beraber, Müşteri ücretsiz destek hakkınıda kaybeder.

 

  •  

4.11: Satın alınan hazır site hizmeti fiyatına, içerik ekleme hizmeti dahil değildir. Sitenin demo (örnek sitedeki) gibi kullanılabilir hale getirildikten sonra müşteri satın aldığı siteye içeriği kendi eklemelidir. Eğer içeriği www.creanew.com.tr'nin eklemesi isternirse ek ücret talep edilmektedir.

  • Satın alınan web yazılımın admin paneli yönetimine dair kullanım kılavuzu ve örnek videolu gösterimi müşteriye iletilecektir.

4.12: Hazır site yazılımlarında ekstra istek ve eklentiler yapılmamaktadır. Yazılımın mevcut özellikleri ne ise o şekilde kullanılmaktadır. Mevcut özellikler www.creanew.com.tr üzerinde sergilenen tüm yazılımlarda detaylı olarak belirtilmiştir. Hizmetlerden faydalanan tüm müşteriler bu mevcut özellikleri görmüş, okumuş ve kabul ettiğini beyan etmiştir.

 

MADDE 5 - ÜCRET VE ÖDENMESİ

5.1: İşbu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere %18 KDV tutarı dahildir.

5.2: CREANEW önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri işbu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul,beyan ve taahüt eder. Değişikliğe etken olan sebepler enflasyon ve döviz kurudur. 

5.3: www.creanew.com.tr sitesinden sipariş verilen hizmetin ödemesi CREANEW'in belirtiği banka hesaplarına veya aracı ödeme kuruluşu PAYTR firması üzerinden online olarak yapılacaktır.

  • Ödeme yapan kişi ve sipariş veren müşteri bilgileri arasında bir bağlantı kurulamaz ise CREANEW iade/iptal hakkını saklı tutar. İptal/İade durumunda geri ödeme sadece ödemeyi yapan banka hesabına/kişiye yapılır. 

5.4: Ödemenin yapılmaması veya gecikmesi durumunda CREANEW faizlendirme uygulamaz ama uygulama hakkını saklı tutar. 

5.5: Ödemenin yapılmaması veya gecikmesi durumunda CREANEW hizmetin iptali veya durdurulması hakkını saklı tutar.

5.6: Domain/Hostgin vb. hizmetlerin sağlayıcıdan satın alım işlemi müşteri tarafından veya vekaleti ile CREANEW tarafından yapılır. Satın alınan Domain-Hosting vb. hizmetlerin iptali veya geri ödemesi mümkün değildir.

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

6.1: ALICIi sözleşme konusu yazılımın sitesine (domain-hosting) kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimi domain lisanslıdır, herhangi bir lisans takip sitemi yoktur, lisans silme işlemi domain değiştirme işlemi vb. işlemler yapılamamaktadır. Bu sebeple sipariş verdiğiniz ve kurulumu tamamlanan web tasarım paketlerinin teslim aldığınız andan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple web tasarım paketinin kuruluktan sonra cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak Müşteri, web tasarım paketinin kurulumunu domain adresine yapılmamış ise kurulum yapılmamış müşteriler için domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır. 

  • Kurulum yapılmayan domainlerde değiştirme hakkınız bulunsa dahi, satın aldığınız domain ve hostinglerin iptali mümkün değildir.

6.2: Tüketici hakları kanunu, Mesafeli Sözleşmeler yönetmeliği 15. Madde'nin (ğ) bendinde (Bkz: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm) "Elektronik ortamda anındaifa edilen hizmetler veya tüketiyce anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler."  belirtildiği üzere Müşteri, söz konusu yazılım ürününü/ hizmetini satın alma işlemi sağladıktan sonra iptal/iade veya cayma hakkını kullanamaz.

 

MADDE 7 - GİZLİLİK

7.1: işbu sözleşme ile CREANEW, hizmet verdiği bütün kişi, kurum, kuruluş ve markaları diğer projelerinde referans olarak gösterebilir ve/veya referans gösterdiği kurum ve kuruluşları kendi web sitesi üzerinde, Sosyal Medya hesaplarında yayınlayabilir. Referans olarak eklenmek istemeyen kişi, kurum veya kuruluşların bu konuda CREANEW'e bildirim yapmaları gerekmektedir. 

7.2: Tüm E-Ticaret yazılımları ve Web tasarımlarda, sitelerin en alt bölümünde (Footer) "Bu web sitesi Creanew tarafından kurulmuştur" ibaresi yer almaktadır. Bu ibareyi 1000TL ücret karşılığında kaldırabilirsiniz. Aksi beyan edilmediği sürece CREANEW'in kurduğu tüm sitelerde bu ibare yer almaktadır. Bu ibarede Creanew yazısında ayrıca www.creanew.com.tr yönlendirme yapan bir linkleme mevcuttur.

 

MADDE 8 - SAİR HÜKÜMLER

8.1:Alıcı, satıcının www.creanew.com.tr sitesine üye olurken verdiği, sonrasında güncellediği bilgiler (Ad-Soyad, Adres, Telefon, E-Posta- T.C. Kimlik No vb.) kapsamında, Satıcının, Alıcıya Satış Pazarlama, bilgilendirme vb. amaçlarla ulaşmasına izin vermiştir. Alıcı , Satıcının iletişim bilgilerini bu amaç ile kullanabileceğini kabul ve beyan etmiştir.

8.2:Alıcı, satıcının internet sitesine üye olurken verdiği kişisel bilgilelerin doğru olduğunu, Satıcının, bu bilgilerin gerçeğe uygun olmaması sebebi ile her ne nam altında olursa olsun uğrayacağı zararı tümüyle karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

8.3: Müşterinin satın alacağı hazır site veya hizmet, sözleşme ve ödeme işleminin ardından sunulacaktır.

8.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde www.creanew.com.tr tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri www.creanew.com.tr tarafından kendisine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak verilen hizmetleri, ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız üçüncü kişilere dağıtamaz ya da satamaz.

8.5: Müşteri aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi,harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve bunları karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

8.6: CREANEW kurulumunu yaptığı web sitelerinde +18, T.C. yasalarına aykırı ve yasal olmayan her türlü içerik ve dosyanın web sitelerinde bulunmaması açıkca söylemekte ve tüm yasal sorumluluğun ALICI'da olduğunu bildirmektedir.

8.7: Ayrıca www.creanew.com.tr üzerinden ürün/hizmet satın alan tüm Müşteriler, www.creanew.com.tr sitesinde yer alan Hizmet Ve Kullanım Sözleşmesi, İade Koşulları, Sıkça Sorulan Sorular, Gizlilik Sözleşmesi, Çerez Politikası vb. tüm bilgilendirmeleri görmüş, okumuş ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.

MADDE 9 - YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın