Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Domain nedir?
Hazırlanıyor.
Domaine her yıl ücret ödemem gerekir mi?
hazırlanıyor.
Hosting Nedir?
Hazırlanıyor...
Hostinge her yıl ücret ödemem gerekir mi?
Hazırlanıyor...
Domain ve Hosting nasıl satın alabilirim?
Creanew Dijital Reklam ve Yazılım Ajansı direkt olarak barındırma hizmeti vermemektedir. Domain ve hosting ihtiyaçlarını bizim yönlendirmemiz ve desteklerimiz ile düzenli çalıştığımız kurumsal olarak hizmet veren Natro Hosting, METUnic (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Odeaweb Hosting veya İsimtescil üzerinden sağlamaktayız. Tüm üyelik ve satın alma işlemleri sizin onayınız ve bilginiz dahilinde sizin adınıza Creanew Dijital Reklam ve Yazılım Ajansı tarafından yapılmaktadır.
SSL Sertifikası Nedir?
SSL, özel güvenlik tabanlı geliştirilmiş protokol bir yazılımdır. Web site sahiplerine üst düzey güvenlik garantisini sunar. Söz konusu bu güvenlik yazılımı sadece site sahibini değil siteyi ziyaret eden diğer kullanıcıları da yakından ilgilendirir. E-Ticaret, forum, blog vb. oluşumlu üye kabul eden(form doldurma ve ödeme gibi uygulama şartlı kişisel bilgi kayıt koşulu sunan) sitelerde ziyaretçilerin de gizliliği önemlidir. SSL bu gizliliğin sağlanması konusunda güvence garantisi sunar.
SSL Sertifikasına her yıl ücret ödemem gerekir mi?
hazırlanıyor...
Yazılımları nasıl satın alabilirim?
Web sitemiz üzerinde bulunan hazır yazılımları; web sitemize üye olduktan sonra veya satın alma aşamasında üyelik formu oluşturarak adımları takip ederek satın alabilirsiniz. Satın almış olduğunuz tema hazır yazılım olmakla beraber tüm içerik firmanıza özel olarak yapılandırılacaktır.
Kredi kartı ile alım yapabilir miyim? Taksit imkanı var mı?
Web sitemiz üzerinde bulunan tüm ürün ve hizmetleri kredi kartı, havale/EFT veya ofisimizi ziyaret ederek elden yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödemelerde kartınıza özel taksit seçenekleri ile tüm ürün ve hizmetleri taksitli olarak alabilirsiniz. Taksit sayısına ve taksit yapılacak olan karta göre ödeme firması komisyon almaktadır. Havale ve elden ödeme seçeneklerinde taksit imkanı bulunmamaktadır.
Satın aldığım ürünlere veya hizmetlere fatura kesiyor musunuz?
Creanew Dijital Reklam ve Yazılım hizmetlerinden yaptığınız tüm alışverişlerinizde E-Fatura kesilmektedir. Satın aldığınız ürünlerin faturasının hatasız kesilip sizlere iletilmesi için siparişleriniz esnasında bizlere Vergi no veya T.C. Kimlik numarası, ades, vergi dairesi vb. bilgileri eksiksiz iletiyor olmanız gerekiyor. Faturalarınız e-fatura olarak sizlere iletiyor olacaktır. Tüm dijital ürün ve hizmetlerimizde KDV oranı %18 olup tüm fiyatlara KDV dahildir.
Satın aldığım ürünü farklı sitelerde veya projelerde kullanabilir miyim?
Satın almış olduğunuz her ürün veya hizmet lisanslı olarak sadece bir adet domain için geçerlidir. Sipariş verilen web paketleri farklı bir domaine aktarılamaz veya farklı projelerde kullanılamaz. Siparişiniz sadece satın aldığınız web sitesi için geçerlidir. Farklı bir siteye aktarılamaz veya devredilemez.
Satın aldığım ürünlere veya hizmetleri başkasına devredebilir miyim? İptal edebilir miyim?
Satın almış olduğunuz ürün veya hizmeti şartlar ne olursa olsun başkasına devredemezsiniz. Satın alınan ürünlerin veya hizmetlerin tamamlanmasından sonra iptal/iade ve değişim hakkınız bulunmamaktadır. Yasal olarak dijital ürün ve hizmetlerde iptal ve cayma hakkı yoktur.
Yazılımlarda yıllık ücret veya benzeri bir ücret ödeyecek miyiz?
Satın olmuş olduğunuz yazılımlar tek domaine lisanslıdır. Web siteniz aktif olduğu sürece ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Web sitenizin aktif kalabilmesi için yıllık olarak domain, hosting ve ssl hizmetlerinizin yenilemesini yapmanız yeterlidir. Yazılımlar için ekstra ücret talep edilmemektedir.
Satın aldığım yazılımlar ne kadar sürede teslim edilir?
Satın almış olduğunuz hazır yazılımlar paketin içeriğine göre 5-10 gün içinde size özel uyarlanmış olarak teslim edilmektedir. Satın almış olduğunuz yazılıma ve web sitenize eklenecek içeriklere göre süre uzayabilir veya kısalabilir. Destek ekimizden sitenizin içerik durumuna göre bilgi alabilirsiniz.
Satın aldığım yazılımdan Creanew ( copyright ) yazısını silebilir miyiz?
Tüm yazılımlarda içerik oluşturucu ve tasarımcı olarak web sitelerinin en alt kısmında (footer) web tasarım firması Creanew ibaresi yer almaktadır. Bu ibare kaldırılamaz.
Web site kurulduktan sonra içerikler nasıl ayarlanır?
Web yazılımınızı seçip satın aldıktan sonra; web sitenizin kullanılabilir hale gelebilmesi için tüm içerik yönetimi ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Web sitesi ve tüm içerik girişleri yapıldıktan sonra sonraki içerik girişleri için sizlere detaylı yazılı ve videolu anlatım dosyaları teslim edilir. Takıldığınız her konuda ücretsiz destek sağlanır. Ancak içerik girmek ile uğraşmak istemezseniz ekibimizden aylık ücretli içerik danışmanlığı alabilirsiniz.
İçerik Yönetimi hizmeti nedir? Neden almalıyım?
Web siteniz kurulup teslim edildikten sonra özellikle e-ticaret sitelerinde sürekli ürün girişi ve sitedeki akışın takip edilmesi gerekmektedir. Site üzerinde sizin kullanmanız gereken tüm içerik yönetimi hakkında size detaylı yazılı ve videolu anlatımlar yapmaktayız. Ancak zaman sorunu olan müşterilerimiz ve bilgisayar kullanımı iyi olmayan müşterilerimiz için Creanew Dijital Reklam ve Yazılım ajansına bağlı içerik ekibi tarafından site içerisindeki ihtiyaca bağlı belirlenen fiyat karşılığında aylık içerik yönetimi hizmeti alabilirler. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Satın aldığım web yazılıma ek özellik yaptırmak istiyorum yapıyor musunuz?
Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılımlar hazır yazılımlardır. Var olan özellikler ve yazılım içerikleri dahilinde belirlenen fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Yazılımların her birinde içerisinde bulunan özellikler açıklama kısımlarında yer almaktadır. Bu özellikler dışında ekstra yazılımda olmayan bir özellik istemeniz durumunda yazılım ekibimiz tarafından ücretli olarak yazılmak üzere yapılabilmektedir. İstenilen her ek özellik için ekstra maliyet ve süre hesaplaması yapılarak size fiyat teklifi verilir. Kabul etmeniz durumunda belirtilen süre içerisinde geliştirme yapılır ve teslim edilir. "Bu özellik bu yazılımda neden yok" vb soruları sonradan sormamak ve ek masraf oluşturmamak adına tüm yazılımların detaylarını incelemenizi ve size en uygun paketleri tercih etmenizi öneririz.
E-ticaret paketi satın aldığımda online kredi kartı ile ödeme alabilecek miyim?
Tüm e-ticaret paketlerimizde online ödeme alma seçeneği mevcuttur. Paytr, iyzico veya Shopier alt yapıları ile müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz. Paytr, iyzico veya Shopier ödeme sistemlerine sizin adınıza başvuruları biz yapıp tüm süreçleri takip etmekteyiz.
İstediğim kadar domaine kurabilir miyim?
Yazılımlarımız domaine lisanslı verilmektedir, her bir domain için yeniden ürünü satın almanız gerekmektedir. Sipariş verilen yazılım, siparişte belirtilen domaine lisanslanır. Yazılım kurulumu tamamlandıktan sonra, domain değişikliği yapılmamaktadır.
Banka Havale/EFT şeklinde ödeme yapabilir miyim?
Elbette yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, sipariş esnasında ödeme seçeneğini "Banka Havale/EFT" olarak seçmektir. Son aşamada banka hesap bilgilerimiz verilecektir. Size uygun banka hesap bilgimize ilgili tutarı yatırabilirsiniz.
Geri iade imkânım var mı?
Maalesef. Yazılımlarımız domaine lisanslı ve dosya teslimi şeklinde olduğundan iade söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle örnek sunumlarımızı detaylı olarak inceleyiniz.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın